Forum www.rsswns.fora.pl Strona Główna www.rsswns.fora.pl
forum Rady Samorzadu Studentów WNS UAM
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PAJP Pozaformalna Akademia Jakości Projektu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rsswns.fora.pl Strona Główna -> Kursy, szkolenia, praktyki, staże
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kg24
Administrator



Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 186
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: WiM

PostWysłany: Śro 17:34, 02 Lut 2011    Temat postu: PAJP Pozaformalna Akademia Jakości Projektu

PAJP II 2011 „Nie pomagaj. Wspieraj! Coaching, doradztwo, facylitacja i moderacja w pracy z młodzieżą.”, 21-25.03.2011, Konstancin-Jeziorna

Szukasz możliwości rozwoju dla siebie i swojej organizacji?

Ważna jest dla Ciebie jakość realizowanych działań?

Lubisz odkrywać nowe obszary wiedzy i umiejętności?





Dołącz do wyjątkowej, kreatywnej, inspirującej rodziny PAJP!





PAJP Pozaformalna Akademia Jakości Projektu


to innowacyjny, trzyetapowy projekt edukacyjny łączący w sobie szkolenie, zastosowanie wiedzy w praktyce oraz wsparcie procesu uczenia się.



W ciągu roku odbywają się trzy moduły PAJP, każdy poświęcony innemu tematowi. Obecnie zapraszamy do udziału w szkoleniu:





Nie pomagaj. Wspieraj!

Coaching, doradztwo, facylitacja i moderacja w pracy z młodzieżą.



21-25.03.2011



Zakres tematyczny szkolenia


Młodzi ludzie mają obecnie ogromne możliwości zdobywania wiedzy, rozwijania swoich umiejętności i realizowania pasji i zainteresowań. Mogą działać lokalnie lub realizować projekty międzynarodowe, a dobry pomysł może zostać wsparty przez jedną z licznych organizacji grantodawczych. Ale przekształcenie idei w działanie stanowi czasem nie lada wyzwanie – młodzi ludzie mogą spotkać na swojej drodze różne przeszkody: marazm i brak zaufania środowiska, w którym żyją, spadek własnej motywacji, problemy w komunikacji, nadmiar formalności i biurokratycznych procedur etc. I to są momenty, w których potrzebują wsparcia. Ale od razu pojawia się szereg pytań: jak go udzielać?; jak zaoferować wsparcie?; jak zachować równowagę między własnymi potrzebami a potrzebami młodych ludzi?; jak nie doradzać na siłę? To szkolenie ma pomóc odpowiedzieć na te pytania.



Cele szkolenia:

Zwiększenie kompetencji uczestników w zakresie wspierania młodych ludzi poprzez:

- zachęcenie do (auto)refleksji o filozofii i procesie wspierania młodzieży oraz swojej w nim roli;

- poznanie różnych podejść związanych ze wspieraniem (coaching, doradztwo, facylitacja i moderacja);

- poznanie i ćwiczenie różnych narzędzi wspierania.



Zakres tematyczny:

- Badanie potrzeb młodych ludzi;

- Różne koncepcje wspierania i role osoby wspierającej;

- Coaching w pracy z młodymi ludźmi;

- Doradztwo w pracy z młodymi ludźmi;

- Facylitacja i moderacja w pracy z młodymi ludźmi;

- Analiza potencjału uczestników jako osób wspierających.


Profil uczestnika



To osoba, która:

- pracuje na co dzień z młodzieżą;

- chce wspierać działania młodzieży i jest zainteresowana poszerzeniem swojej wiedzy i kompetencji w tym zakresie;

- koordynowała, realizowała lub wspierała co najmniej jeden projekt lokalny lub międzynarodowy (niekoniecznie w ramach programu „Młodzież w działaniu”);

- jest związana z konkretną organizacją, instytucją lub klubem, w którym zamierza realizować własne działania z młodymi ludźmi;

- ma ukończone 18 lat.



Etapy PAJP



PAJP składa się z trzech obowiązkowych etapów:



Etap I – szkolenie pt. „Nie pomagaj. Wspieraj! Coaching, doradztwo, facylitacja i moderacja w pracy z młodzieżą” (21-25.03.2011)



- rozpoczęcie 21.03.2011 poniedziałek, 13:00

- zakończenie 25.03.2011 piątek, 13:00



Etap II – implementacja zdobytej wiedzy i umiejętności w swojej organizacji (realizacja mini-projektu, czyli autorskiego działania adekwatnego do profilu organizacji)



Etap III – obowiązkowe spotkanie podsumowujące (1-4.12.2011)



Stałym elementem całego cyklu jest strategia wspierania procesu uczenia się uczestnika oparta na idei SDL (Self-Directed Learning).



Zgłoszenia



- Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres [link widoczny dla zalogowanych] do 24 lutego 2010 r.

- Liczba miejsc ograniczona.



Koszt



- Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji pokrywa wszelkie koszty związane z wyżywieniem, zakwaterowaniem i stroną merytoryczną szkolenia.

- Uczestnik zobowiązany jest pokryć koszt dojazdu na miejsce szkolenia we własnym zakresie. Jest to wkład własny uczestnika w koszty projektu szkoleniowego.



Trenerzy



Anna Szlęk – trenerka w Zespole Trenerskim Narodowej Agencji Programu „Młodzież w działaniu”, absolwetnka Psychologii Stosunków Międzykulturowych. Prowadzi szkolenia krajowe i międzynarodowe z zakresu: zarządzania projektem, pracy w grupie i budowania zespołu, aktywizacji społeczności lokalnych, edukacji międzykulturowej, włączania osób z mniejszymi szansami, coachingu jako metody wspierania młodzieży, uczestnictwa. Wcześniej specjalistka w Programie pracująca w Narodowej Agencji i zajmująca się głównie projektami lokalnymi, obecnie także konsultantka Programu doradzająca młodym ludziom, jak stworzyć dobrej jakości projekty zarówno lokalne, jak i międzynarodowe.



Specjalizacja: Program "Młodzież w działaniu" • Edukacja międzykulturowa • Zarządzanie projektem • Zarządzanie ryzykiem w projekcie • Wspieranie młodych ludzi i nauczycieli



Michael Kimmig – psycholog, trener międzykulturowy i coach. Od 1997r. Trener w ramach Wolontariatu Europejskiego w Programu Młodzież oraz Młodzież w Działaniu. Trenuje i doradza osobom indywidualnym i zespołom, które na polu swojej pracy konfrontowane są z różnymi stylami pracy, punktami widzenia i sposobami działania oraz innymi systemami wartości. Celem jest wspieranie międzykulturowych zdolności do działania i udoskonalanie kompetencji międzykulturowych.



Specjalizacja: Trening kompetencji międzykulturowych • Wspieranie rozwoju jednostki i zespołu • Edukacja poza-formalna • Koncepcje pedagogiczne, metody seminaryjne oraz kreatywne techniki pracy • Wolontariat międzykulturowy.

Więcej informacji: [link widoczny dla zalogowanych]


Koordynatorka PAJP i opiekunka jakości



Dorota Prymek – trenerka w Zespole Trenerskim Narodowej Agencji Programu “Młodzież w działaniu”, absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim oraz Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Prowadzi szklenia krajowe i międzynarodowe w zakresie pracy metoda projektu, wspierania młodych ludzi w realizacji różnego rodzaju działań, pracy w grupie, edukacji międzykulturowej, edukacji rozwojowej. Entuzjastka projektów aktywizujących małe społeczności lokalne, zachęcające ludzi do działania na rzecz swojego środowiska.



Dodatkowe informacje o PAJP: [link widoczny dla zalogowanych]



W razie wątpliwości bądź pytań prosimy o kontakt z Magdaleną Malinowską pod numerem telefonu (22) 46 31 441.



Kolejne moduły szkoleniowe PAJP, poruszające za każdym razem inny temat związany z jakością projektu, odbywają się w odstępie kilku miesięcy. Zgłoszenia przyjmowane są indywidualnie na każdy moduł. Uczestniczyć można w dowolnej ich liczbie, jednak priorytetowo traktowani są uczestnicy, którzy wcześniej nie brali udziału w żadnym z modułów szkoleniowych PAJP. Do tej pory odbyły się trzy edycje Akademii, niniejsze szkolenie jest drugim w czwartej edycji.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rsswns.fora.pl Strona Główna -> Kursy, szkolenia, praktyki, staże Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin